خدایا

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

لایُكَلِّفُ اللّهُ نَفْسًا إِلاَّ وُسْعَهَا لَهَا مَا كَسَبَتْ وَعَلَیْهَا مَا اكْتَسَبَتْ رَبَّنَا لاَ تُؤَاخِذْنَا إِن نَّسِینَا أَوْ أَخْطَأْنَا رَبَّنَا وَلاَ تَحْمِلْ عَلَیْنَا إِصْرًا كَمَا حَمَلْتَهُ عَلَى الَّذِینَ مِن قَبْلِنَا رَبَّنَا وَلاَ تُحَمِّلْنَا مَا لاَ طَاقَةَ لَنَا بِهِ وَاعْفُ عَنَّا وَاغْفِرْ لَنَا وَارْحَمْنَآ أَنتَ مَوْلاَنَا فَانصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْكَافِرِین

خدا هیچ کس را جز به اندازه طاقتش مکلف نمی کند نیکیهای هر کس ازآن ، خود اوست و بدیهایش از آن خود اوست ای پروردگار ما ، اگر فراموش کرده ایم یا خطایی کرده ایم ، ما را بازخواست مکن ای پروردگار ما ، آن گونه که بر امتهای پیش از ما تکلیف گران نهادی ، تکلیف گران بر ما منه و آنچه را که طاقت آن نداریم ، بر ما تکلیف مکن گناه ما ببخش و ما را بیامرز و بر ما رحمت آور تو مولای ما هستی پس ما را بر گروه کافران پیروز گردان

استغفار

خداوندا تو مرا به نیكی فرمان دادی و من نافرمانی كردم و تو مرا از بدیها منع كردی و من مرتكب منعیات شدم.

اكنون نه بهانه ای دارم تا از آنچه گذشته معذرت خواهم، و نه نیرویی تا از آن یاری جویم. نمی دانم چگونه و با چه چیزی روی به تو آورم ای مولای من. آیا با گوشم یا با چشمم یا با زبانم یا با دستم و یا با پایم؟

مگر اینها همه نعمتهای تو پیش من نیستند كه با آنها تو را نافرمانی كرده ام؟

ای مولای من حق با توست و مسئولیت با من.

ای كسی كه گناه مرا از پدران و مادرانم پنهان داشتی، تا مرا زجر ندهند و تنبیه نكنند. و هم از اقوام و برادران تا مرا شماتت نكنند. و هم از حكومتها تا مرا به مجازات نرسانند.

ای مولای من، اگر آنچه كه تو از كردار من می دانی، آنان می دانستند، دیگر به من نگاه نمی كردند و طردم می نمودند.

هم اكنون ای خدای من، و ای مولای من، در پیشگاه تو با خضوع و فروتنی ایستاده ام. نه بهانه ای دارم تا از آنچه گذشته معذرت خواهم، و نه نیرویی تا از آن یاری جویم، و نه حجت و دلیلی تا به آن استناد كنم، و نه می توانم انكار كنم كه گناه نكرده ام و كاری ناپسند مرتكب نشده ام، و اگر هم انكار كنم ای مولای من، سودی نخواهد داشت چون تمام اعضایم نسبت به آنچه كرده ام شاهد هستند و به یقین و بدون تردید می دانم كه تو از گناهان بزرگ از من سؤال خواهی كرد. و تو آن داور عادلی كه هرگز ستم روا نمی داری. عدل تو مرا به هلاكت خواهد كشید و من ناچار از عدل تو به فضل تو پناه می برم.

ای خدای من اگر مرا عذاب فرمایی به دلیل گناهانم است بعد از حجتت بر من و اگر از من درگذری به دلیل بردباری و جود و كرم تو خواهد بود.

موضوع: مناجات، قرآنی،
[ دوشنبه 12 تیر 1391 ] [ 03:29 ب.ظ ] [ عبدالحمید تعالی ]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic