عذرخواهی رسمی ایرانسل

ایرانسل رسماً عذرخواهی نمود و این کار خود را اشتباهی غیر عمدی خواند. در نامه‌ی شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل به شماره‌ی ۲۱۶۹/۹۲-۱۴۰/۰۵ مورخه‌ی ۲۹/۰۴/۹۲ به پیوست دو برگ که به دفتر مدرسه‌ی علوم دینی عین العلوم گشت فاکس شده بود، آمده است:

مدیر محترم سایت وزین خبری سنت آنلاین


بقیه در ادامه مطلب

با سلام

پیرو انتشار مطلبی با عنوان تشکیل کمپین سراسری تحریم شرکت ایرانسل در اعتراض به اهانت به حضرت عمر بن خطاب” در سایت وزین خبری سنت آنلاین، احتراماً توضیحات ذیل جهت استحضار و هر گونه بهره برداری به حضورتان تقدیم می‌گردد.

با تشکر

آرش کریم بیگی

مدیر روابط عمومی

پیرو انتشار برخی اخبار درباره ارسال پیامکی در مسابقه اسوه عدالت، بر روی بستر فنی شبکه تلفن همراه ایرانسل، این اپراتور تلفن همراه کشور، جهت تنویر افکار عمومی ضمن انتشار توضیحاتی در خصوص شرکت ارسال کننده این پیامک، تاکید بر تعهد ایرانسل در خصوص احترام به وحدت مسلمین و تقریب مذاهب و احترام به کلیه ادیان الهی، توضیحات شرکت تامین کننده محتوای این مسابقه را نیز عینا منتشر کرد.

ایرانسل با هدف تامین و نشر محتوای فاخر فرهنگی و اسلامی، ویترین ایرانسل را بعنوان نخستین و بزرگترین بازار عرضه محتوای ویژه تلفن همراه، از تابستان ۱۳۸۶ راه اندازی کرده است. کلیه محتواهای عرضه شده بر روی ویترین، منحصرا از سوی شرکت های تامین کننده محتوا که از مراجع و نهادهای ذی‌صلاح برای فعالیت و محتوای خود مجوزهای لازم را اخد نموده‌اند، تامین میگردد و ایرانسل تنها تامین‌ کننده بستر ارتباطی و فنی لازم برای عرضه این محتواها می باشد. مطابق قرارداد تبادل شده بین ایرانسل و شرکت‌های تامین کننده محتوا، مسئولیت حقوقی و محتوایی کلیه محتوای تبادل شده بر روی بستر فنی شبکه ایرانسل، بر عهده این شرکت‌ها می باشد.
مسابقه پیامکی “اسوه عدالت” به مناسبت فرارسیدن هفته قوه قضاییه، توسط “موسسه فرهنگی دیجیتال کلید طلایی جهان معاصر(کلید طلایی)” بعنوان یکی از مسابقات برگزار شده بر روی بستر فنی ویترین ایرانسل برپا شده است. علیرغم دریافت توضیحات موسسه فرهنگی کلید طلایی که در ادامه جهت تنویر افکار عمومی می آید، تاکید میشود نحوه برخورد با شرکت فوق‌الذکر، در چهارچوب قرارداد فی مابین و مجوزهای اخذ شده شرکت فوق از مراجع و نهادهای ذی صلاح، تحت بررسی می باشد.

ایرانسل باهدف تنویر افکار عمومی، در ادامه عینا متن توضیحات رسمی شرکت کلید طلایی را بعنوان مسئول حقوقی محتوای مسابقه فوق، منتشر میکند:

بسمه تعالی

توضیحات موسسه کلید طلایی در خصوص یکی از سوالات مسابقه پیامکی اسوه عدالت

مؤسسه فرهنگی دیجیتال کلیدطلایی جهان معاصر از سال ۱۳۸۷ بانام تجاری کلیدطلایی در حوزه تهیه و تولید محتواهای الکترونیکی(خدمات ارزش افزوده) دربسترتلفن همراه و با اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذی صلاح، به این عرصه ورود نموده است.

این موسسه، در چند سال اخیر با برگزاری مسابقات متعدد در مناسبتهای گوناگون، از جمله هفته وحدت، مبعث پیامبر گرامی اسلام و اعیاد بزرگ مسلمین، همواره با نگاه به وحدت جهان اسلام، احترام به کلیه مذاهب اسلامی را مد نظر قرار داده است.

پیرو برگزاری مسابقه پیامکی با عنوان “اسوه عدالت” بر روی بستر فنی شبکه تلفن همراه ایرانسل به مناسبت هفته قوه قضاییه و بزرگداشت شهادت دکتر بهشتی، در خصوص سوال پانزدهم این مسابقه و گزینه های پاسخ به آن، به نکاتی چند اشاره میگردد:

۱- در این سوال، که در خصوص شان قضاوت و قاضی طرح گردیده،  به صراحت در متن سوال از عبارت “قاضی” استفاده شده و پاسخ صحیح این سوال نیز “شریح قاضی” بوده که با درج عبارت “قاضی” در ادامه نام شریح، به شرکت کننده جواب اصلی سوال راهنمایی می شود.

۲- در بازه تاریخی مورد اشاره در سوال، جناب عمر ابن خطاب در قید حیات نبوده‌اند که علاوه بر توضیحات بند یک، خود به خود مصداق پاسخ صحیح به این سوال نمی‌توانند باشند.

در پایان، این شرکت، بعنوان مسئول تامین محتوا و برگزاری مسابقه “اسوه عدالت” بر روی بستر فنی شبکه تلفن همراه ایرانسل، اذعان می‌نماید؛ انتخاب گزینه دوم این سوال، چیزی جز یک اشتباه غیر عمدی نبوده و این موسسه با امید به عنایات و الطاف الهی در ماه مبارک رمضان، و آرزوی وحدت بیش از پیش جهان اسلام، از عموم مسلمین، صمیمانه تقاضا دارد تا عذرخواهی صادقانه اش را به دلیل اشتباه صورت گرفته، پذیرا باشند.

مدیریت موسسه فرهنگی کلید طلایی – تیرماه ۱۳۹۲

*************************************************

سنت آنلاین: امیدواریم افکار عمومی اهل سنت آن را برتابد؛ اما نکاتی را باید عرض نماییم:

اولاً: ایرانسل می‌باید این عذرخواهی خود را می‌بایست در رسانه‌های مربوط به خویش (سایت و ارسال پیامک و…) علنی نماید و جامعه اهل‌سنت ایران منتظر انعکاس رسمی عذرخواهی ایرانسل با تمام امکانات آن شرکت می‌باشد.

ثانیاً: گرچه هنوز هم جامعه‌ی اهل سنت این کار را توهین آشکاری به حضرت عمر رضی الله عنه و شاید کاری عمدی بداند، اما به هر حال باز هم مناسب نبود نام گرامی حضرت عمر رضی الله عنه در اینجا ذکر گردد؛ چون اگر به جای نام حضرت عمر، نام یکی از شخصیات اهل تشیع ذکر می‌گردید، جامعه‌ی اهل تشیع آن را توهین تلقی نموده و حتماً واکنش نشان می‌دادند.

ثالثاً: حضرت قاضی شریح رحمة الله علیه نیز یکی از بزرگان تابعین و سلف صالح از شخصیات مورد احترام اهل سنت می‌باشد و همین که در زمان حضرت علی علیه السلام قاضی و جزو کارگزاران آن حضرت بوده است، دلیل بر بزرگی شخصیت اوست و در این باره هم باید احتیاط بیشتر صورت گیرد.

رابعاً با وجود اذعان ایرانسل نسبت به این اشتباه، برخی سایت‌های افراطی علیه اهل سنت جو سازی و این اعتراض اهل سنت را پوشالی و در جهت بالا بردن سطح مطالباتشان بیان نموده و به جای اینکه به آنان تسلی بدهند، نمک بر زخم پاشیده و اسباب ناراحتی بیش از پیش آنها را فراهم آورده‌اند که امیدواریم آنان نیز به اشتباه خود پی برده و از این جامعه‌ی بزرگ عذرخواهی نمایند.

البته بر خود لازم می‌دانیم تا مراتب سپاس‌گزاری خود را از سایت‌هایی هم‌چون خبرگزاری تقریب، حزب الله و…  که اعتراض اهل سنت را در پایگاه‌های خود گنجاندند و نیز از دادستان محترم زاهدان که پیگیر مسأله بودند، اعلام نماییم.

«إِنْ أُرِیدُ إِلَّا الْإِصْلَاحَ مَا اسْتَطَعْتُ وَمَا تَوْفِیقِی إِلَّا بِاللَّهِ عَلَیْهِ تَوَکَّلْتُ وَإِلَیْهِ أُنِیبُ»

به امید وحدت و همدلی بیش از پیش جهان اسلام و کشور عزیزمان ایران.برچسب ها: عذر خواهی رسمی ایرانسل، ایرانسل، کلید طلایی، عمربن خطاب، حضرت عمر،
[ یکشنبه 30 تیر 1392 ] [ 07:01 ق.ظ ] [ عبدالحمید تعالی ]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات