به نام الله که با نام او همه چیز تسلیمند


www.hafeztaaly.ir

به نام الله که با ذکر نام او انسان از شر هر چه در زمین و آسمان است در امان می ماند.

شما را به خواندن این واقعیت تاریخی دعوت می کنم :

رسول الله صلی الله علیه وسلم برای دعوت قیصر روم  به دین اسلام حضرت خالد بن ولید را مأمور می کند تا از طرف رسول الله نامه ایشان را به او برساند. خالد وقتی به دربار قیصر روم می رسد نامه رسول الله را به قیصر تقدیم می کند. قیصر روم بعد از خواندن نامه اندکی تأمل می کند و خطاب به حضرت خالد می گوید : من از کجا بدانم که محمد راست می گوید و واقعا فرستاده خداست . خالد بن ولید بی درنگ جواب می دهد : من نماینده رسول الله هستم و آماده ام تا با قوی ترین سربازانت بجنگم ، اگر من شکست خوردم حرف مرا نپذیرید ولی اگر من پیروز شدم باید بدانید که من راست می گویم و رسول الله فرستاده خداست. قیصر مدتی به فکر فرو رفت و بعد گفت : من تو را با سربازانم امتحان نمی کنم بلکه به تو یک کاسه پر از زهر می دهم که آن را بخوری اگر زنده ماندی من حرفهایت را باور می کنم وگرنه دروغگویی بیش نیستی . حضرت خالد بی درنگ کاسه زهر را می گیرد و با خواندن دعای « بسم الله الذی لایضرّ مع اسمه شیء فی الأرض ولا فی السماء و هو السمیع العلیم » کاسه زهر را بر با یک نفس سر می کشد.

همه حضار با تعجب به او خیره می شوند. تمام بدن حضرت خالد سرخ می شود و شروع به عرق کردن می کند و آنقدر عرق می کند که تمام بدنش خیس عرق می شود بعد از مدتی به حالت طبیعی برمی گردد. قیصر روم  شجاعت او را تحسین می کند و دین اسلام را می پذیرد.

وقتی که خالد بن ولید  به نزد رسول الله صلی الله علیه وسلم باز می گردد و ماجرا را تعریف می کند، پیامبر از او می پرسد که آیا وقتی می خواستی کاسه زهر را سر بکشی نترسیدی که بمیری؟ خالد جواب داد : به خدا سوگند که اگر من ذره ای در پیامبری شما شک داشتم هرگز آن کاسه پر از زهر را نمی نوشیدم ولی چون کاملا به پیامبری شما ایمان داشتم با خواندن دعایی که به ما آموخته بودید شکی نداشتم که آن زهر بر من أثر نخواهد کرد.

خدایا ایمان ما را مانند ایمان صحابه راستین بگردان.

لطفاً نظرتان را فراموش نفرمائید. ممنون

منبع:http://alnour.blogfa.com/





موضوع: کوتاه وخواندنی، پند واندرز، فضایل، علمی، داستان،
برچسب ها: خالدبن ولید، پیامبر، قیصر، پادشاه روم، دعا، یقین،
[ جمعه 1 شهریور 1392 ] [ 04:58 ب.ظ ] [ عبدالحمید تعالی ]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic